שירי אביבי - אדריכלות ועיצוב פנים
צור קשר מהתקשורת מידע מקצועי - אדריכלות ועיצוב פנים שאלות ותשובות נפוצות זום אין פרוייקטים נבחרים אודות - שירי אביבי
 
     
   
 
ראשי >> זום אין >> דלתות וחלונות
זום אין - דלתות וחלונות

פתחי הבית הם אלמנטים פונקציונאליים ממדרגה ראשונה: הדרך לזרום מחלל לחלל, והאמצעי להכנסת אור, חום וחוץ אל פנים המרחב. לפיכך מיקום וגודל דלתות החוץ והפנים והחלונות מחייב דקדקנות תכנונית שיש לה משמעויות לאורך כל חיי המבנה.
יחד עם זאת, כמו בכל האלמנטים האחרים, לדלתות ולחלונות גם משמעות עיצובית, הן מבחינת צורה, הן מבחינת גוון והן מבחינת חומר נבחר. החלונות, "העיניים" של המבנה, משפיעים מאד על חזית הבית . לפיכך ההחלטה על מבנה החלונות: חלונות סרט/חלונות עם UK  נמוך במיוחד, רצף של חלונות ורטיקאליים וכדומה, משפיעה באורח מכריע על הסגנון והשפה העיצובית של הבית.

דלתות חוץ – בבתים פרטיים ובחללים מסחריים לדלתות החוץ משמעות עיצובית ראשונה במעלה. זהו האלמנט המזמין את הבאים להיכנס אל תוך החלל ומרמז בגודל, צבע, צורה וחומר על המזומן לנו. מגוון האפשרויות בדלתות חוץ הוא רב, הן כאשר מדובר על דלתות בטחון והן כאשר מדובר על דלתות מעוצבות שאינן דלתות בטחון.
דלתות פנים – אלה הפכו גם כן לאלמנט עיצובי, בהגיען בגוונים, דיגומים וגימורים רבים. את דלתות הפנים ניתן להטמיע/להעלים כחלק מהקיר או דווקא להבליט בצבעוניות מודגשת ליצירת אלמנט עיצובי. במקומות בהם הדבר אפשרי, נהוג כיום לחרוג מגודל סטנדרטי של דלתות פנים ולהתאים את גודל הדלת לגודל המבנה ונפח החלל. כך, ניתן לשלב דלתות פנים שאינן בגובה של 207 ס"מ, אלא בגובה של 240-260 ס"מ.
חלונות ופתחים אחרים – משקופים מעץ הוחלפו בשנים האחרונות בחלופות האלומיניום (בהיותו חומר עמיד), המגיעות גם הן במגוון גוונים. זאת, אלא אם כן עיצוב המבנה מחייב שילוב של חלונות ותריסים מעץ/ברזל להענקת ניחוח של טבעיות.

בגלריית התמונות המצורפת ניתן להתרשם ממגוון האפשרויות בכל הנוגע לפתחי המבנה.

 
     
  © כל הזכויות שמורות ל“שירי אביבי - עיצוב ואדריכלות פנים"
בניית אתרים ByTheWeb.co.il
כתיבת תכנים אביטל מאור
עיצוב לוגו מיכל אלנקוה