שירי אביבי - אדריכלות ועיצוב פנים
צור קשר מהתקשורת מידע מקצועי - אדריכלות ועיצוב פנים שאלות ותשובות נפוצות זום אין פרוייקטים נבחרים אודות - שירי אביבי
 
 
 • image01
 • image02
 • image03
 • image04
 • image05
 • image06
 • image07
 • image08
 
   
 
ראשי >> שאלות ותשובות
שאלות ותשובות נפוצות
1. מהו תהליך העבודה איתך?

תהליך העבודה כולל פגישת היכרות ראשונית במהלכה אנו בוחנים את הנכס בו נדרש הטיפול (בית, דירה, חנות, משרד וכד'). כמו כן, במהלך פגישה זו 'נזרקים' כבר רעיונות ראשוניים, על מנת לוודא שכיוון החשיבה מסונכרן. במידה ומוחלט על עבודה משותפת, מוגדרת פרוגראמה (רשימת צרכים, דרישות, חלומות וכד') שעל בסיסה מגיעים לשלב השני הכולל הכנת סקיצות ראשוניות, עליהן עובדים עד אשר מתקבלת תוכנית סופית מאושרת על ידי הלקוח. השלב השלישי כולל הכנת תוכניות עבודה לבעלי המקצוע השונים: בניה, הריסה,חשמל, אינסטלציה, גבס, מטבח, תאורה וכד'.

לאחר התחלת הבנייה/שיפוץ יש אפשרות שאמשיך ללוות את הפרויקט בהיקפים שונים של מעורבות, על פי בחירת הלקוחות. לרוב הפרויקט נעשה בפורמט של פיקוח עליון אך ישנה אופציה גם לפיקוח חלקי וכן מעורבות ברמות שונות בבחירת פרטי הגמר השונים – כל זאת על פי סיכום מראש.


2. כמה זה יעלה לנו?

התשובה לשאלה זו מורכבת מכדי לענות עליה באופן כללי. עלות עבודתי נגזרת מהיקף הפרויקט ומידת המעורבות שלי בתהליך. המחיר יכול לנוע בין כמה אלפי שקלים לכמה עשרות אלפי שקלים, לגופו של עניין.

3. האם את מלווה אותנו בכל שלבי בחירת בעלי המקצוע?

הדבר תלוי בכם. במהלך שנות עבודתי זכיתי להכיר בעלי מקצוע רבים בתחומים מגוונים, החל מקבלני ביצוע, עבור בנגרים, חשמלאים, אנשי גבס וכד'. אשמח להמליץ על עבודה עם כל אחד מבעלי מקצוע אלה, אך מאידך, זכות הלקוחות לקבל הצעות מחיר מבעלי מקצוע אחרים ולבחור לעבוד איתם.

4. האם את מלווה אותנו ברכישת אביזרים, בחירת צבעים, טפטים, ריצוף, פריטים לחדר הרחצה וכד'?

רמת הליווי נקבעת על ידי הלקוחות. במידה וסוכם על ליווי צמוד, אני מלווה את הלקוחות לחנויות נבחרות בכל תחום ותחום, על מנת לייעץ בבחירת הפריטים השונים. ההליך כולל בחירת הדברים ההכרחיים לתהליך הבניה, דוגמת, גופי תאורה, כלים הסניטריים, ריצופים וחיפויים, דלתות ומשקופים ומגיע עד לרמת הפריטים המשלימים, דוגמת, חפצי הנוי והטקסטיל לבית. ליווי הדוק מסוג זה מבטיח שלא רק שהחלל שופץ אלא גם תוכנו מדבר בשפה עיצובית הדוקה.

5. כמה זמן אורכים הבנייה/שיפוץ והאם כדאי לעזוב את הדירה?

התשובה לשאלה זו תלויה בהיקף השיפוץ/בנייה. שיפוץ ממוצע של פנים הבית אורך מספר חודשים, בוודאי לא פחות משלושה. אם מדובר על דירה שגרים בה, אני ממליצה לעזוב לתקופה מסוימת לדיור חלופי.

6. מהו הסגנון העיצובי שלך?

באופן אישי אני מתחברת לחומרים טבעיים, דוגמת אבן ועץ, לצבעוניות רכה והרמונית ולחללים חמים ולא מנוכרים. יחד עם זאת יש לי את היכולת לזהות את הפוטנציאל של כל חלל ולהתאים אליו את החומרים אשר מתאימים ללקוח הן מבחינת הטעם האישי שלו והן ברמה הפרקטית.

לפיכך וכפי שניתן לראות ממגוון הפרויקטים אותם אני מציגה באתר, חללי המגורים והמרחבים המסחריים אותם ליוויתי מגוונים מאוד מבחינה סגנונית. זאת מאחר ואני מתאימה באורח פרטני את העיצוב לטעמים, לצרכים, לחלומות ולתקציב של לקוחותיי. אל אלה אני מוסיפה את הידע, הטעם האישי והניסיון אשר גובשו במהלך שנות עבודתי. בכל מקרה, הבית או המרחב המסחרי שייך ללקוחותיי אליהם אני מתייחסת בכבוד.


7. איך לתכנן תקציבית את הבנייה/שיפוץ?

מניסיוני ההתמודדות עם שאלת התקציב והעמידה בו היא אחד מהנושאים החשובים והכאובים בכל תהליך של שיפוץ ובנייה. זאת בגלל מספר גורמים:

 1. היעדר מידע מספיק בנוגע לעלויות.
 2. היעדר מידע מספיק בנוגע למכלול הדברים הכרוכים בתהליך זה עד ההגעה לשלב הכניסה לבית.
 3. החלטות ספונטניות שמוחלטות לאורך התהליך והן בעלות משמעות כספית.
 4. תוספות בלתי צפויות מחמת גורמים שונים.

על מנת להקל על לקוחותיי אני מצרפת בחלק זה קובץ אקסל בו ריכזתי את מכלול הפרטים אותם צריך לתמחר. את הקובץ ניתן להוריד ולהדפיס על מנת להתחיל ולנהל רשימה מסודרת ומתומחרת של כל הפרטים הכלולים בתהליך הבנייה/שיפוץ.

כלל 'אצבע' כיום מנחה כי בנייה (לא כולל פיתוח חוץ) תעלה כיום כ- 4000 ₪ ברמת גימור בסיסית, כ- 6000 ₪ ברמת גימור בינונית ומנקודה זו אפילו השמים אינם הגבול. כאשר מדובר על שיפוץ קשה יותר להעריך מאחר ויש לדעת מראש האם השיפוץ יכלול גם ריצוף, החלפת מטבח וחדרי שירותים, לדוגמא, או רק אלמנטים אחרים דוגמת אלמנטים מגבס וצביעה.
חשוב להדגיש שכל כמה שמתסכל לראות מקלחונים בעשרות אלפי שקלים, גופי תאורה יוקרתיים ועבודת נגרות משובחת, התקציב הוא זה שיהדק עבורכם את התכנון ויהווה מסגרת הגיונית לתקציב שלכם.
בכל מקרה, יש להביא בחשבון חריגה של בין 10% ל-20% להוצאות בלתי צפויות, או להחלטות ספונטניות שמתקבלות לאורך הדרך (מקרר הטריפל אותו החלטתם לרכוש, לדוגמה).

הורדת קובץ תכנון התקציב
(טופס זה מתייחס לבניית בית פרטי. במקרה של שיפוץ בית/דירה או תכנון ועיצוב חלל מסחרי, ישנם סעיפים שלא יהיו רלוונטיים לפרויקט.


8. בבניית בית פרטי, האם את ממליצה לעבוד עם קבלן מפתח, או קבלן שלד ומפקח בנייה?

שאלה זו היא אחת השאלות הנשאלות ביותר על ידי לקוחות הנכנסים לתהליך בנייה. יחד עם זאת התשובה לשאלה זו איננה חד ערכית.

היתרונות
בהעסקת קבלן מפתח:

 1.  קל יותר לנהל את התקציב מבחינה כלכלית מאחר ונקבע סכום מדויק, על סמך כתב כמויות ומועדי ביצוע ובדרך כלל החריגות מהסכום המקורי יהיו קטנות יחסית.
 2. ההתמודדות מול בעלי המקצוע והספקים השונים היא התמודדות של קבלן המפתח ולא שלכם. בהנחה של היעדר ידע וזמן מספיקים, יתרון זה הוא חשוב מאוד.
 3. חשוב לזכור שהעסקה של קבלן מפתח מעבירה את האחריות על כלל העבודה עליו: פיצוץ בצנרת שקורה אחרי זמן, ריצוף לא תקין שמתגלה וכד' נכללים בגדר האחריות והטיפול של קבלן המפתח.

החסרונות בהעסקת קבלן מפתח:

 1. כאשר מעסיקים קבלן מפתח רמת המידע בתחילת התהליך צריכה להיות מקסימאלית – היכן מרצפים, היכן יש אלמנטים מגבס, מה הורסים, כמה נקודות חשמל וכד'. לעיתים לקוחות לא מספיק בשלים בשלב זה של התהליך לקבלת החלטות בהיקף כזה.
 2. מבחינת עלות בדרך כלל העסקה של קבלן מפתח הרבה יותר יקרה מאשר עבודה ישירה מול כל אחד מהספקים.

9. האם יש צורך במפקח בניה בכל פרויקט, או שהלקוח יכול לבצע את הפיקוח בעצמו?

גם זו שאלה שנשאלת לעיתים קרובות על ידי הלקוחות. אמנם ישנם לקוחות שבוחרים בדרך זו, אך חשוב להדגיש שדרך זו לא מומלצת. במידה ובוחרים שלא להעסיק מפקח בנייה חשוב לדעת שהדבר מצריך כמות רבה של תאומים מורכבים בין בעלי מקצוע שונים, נדרש ידע בתחום הבנייה, התהליך הוא אמוציונאלי עבור הלקוח עצמו בעוד הקבלן מסתכל על ההתנהלות הן בעיניים אובייקטיביות יותר והן תוך לקיחת צד הלקוח. וכמובן, עבודת הפיקוח דורשת זמן רב מאוד.

 
     
  © כל הזכויות שמורות ל“שירי אביבי - עיצוב ואדריכלות פנים"
בניית אתרים ByTheWeb.co.il
כתיבת תכנים אביטל מאור
עיצוב לוגו מיכל אלנקוה