שירי אביבי - אדריכלות ועיצוב פנים
צור קשר מהתקשורת מידע מקצועי - אדריכלות ועיצוב פנים שאלות ותשובות נפוצות זום אין פרוייקטים נבחרים אודות - שירי אביבי
 
     
   
 
ראשי >> אודות
שירי אביבי - אודות

ברוכים הבאים ותודה שבחרתם להיכנס לאתר שלי.

כבר בהיותי תלמידת תיכון עסקתי באסתטיקה. כתלמידת מגמת גרפיקה נגעתי בתחומי האמנות, הצילום והפיסול, דבר שהוביל, באופן טבעי, ללימודים גבוהים במכללה למנהל, במגמת אדריכלות פנים (1995-1999). אני עוסקת במקצוע מאז שנת 1999. במהלך שנים אלו הייתה לי הזכות ליצור חברויות של ממש עם הלקוחות אותם ליוויתי – לקוחות פרטיים ועסקיים כאחד - בתהליך הבנייה/שיפוץ. הניסיון ותהליך ההתמקצעות גיבשו את ההבנה לגבי מקור החיבור שממשיך להקסים אותי במקצוע שבחרתי: אהבתי לאסתטיקה נפגשת עם אהבתי לאנשים. בנקודת מפגש זו נוצרת תקשורת אינטימית המגלה בהדרגתיות את צרכי הלקוחות עימם אני עובדת.

עבודתי כאדריכלית פנים כוללת: ליווי הדוק של התהליך, מתחילתו - בדיקה מדוקדק של הצרכים, הרצונות והחלומות, ועד לסופו - שמבחינתי הוא תמיד 'סוף טוב' – יצירת החלל המושלם עבור הלקוחות.

חשוב לזכור שבנייה ושיפוץ אינם משימה פשוטה. התמודדות עם עלויות כלכליות, מונחים ומושגים לא נהירים, סדר תהליכים לא מוכר, בחירת פרטים, החלטה על סגנון עיצובי, התנהלות מול בעלי מקצוע רבים ועוד, הם רק חלק מהדברים שיש להתמודד איתם. לטובת תהליך מורכב זה, אני רותמת את הכלים המקצועיים והאנושיים שלי, על מנת שביחד נוכל ליצור דיאלוג פורה, נעים, ממוקד ורגוע שתוצרו יהיה מיטבי. על פי הבנתי תפקידי כולל הקשבה מלאה לצרכי הלקוחות, הן אלה הפונקציונאליים והן העיצוביים, אך מזווית ראייה מקצועית אשר תורמת את 'קול ההיגיון' – זה השומר על המסגרת התקציבית והמכוון לשפה עיצובית הדוקה.

קהל היעד אליו אני פונה כולל לקוחות פרטיים המבקשים לבנות או לשפץ את המרחב הביתי (בתים פרטיים ודירות), לקוחות עסקיים המבקשים לטפל בחללי עבודה לסוגיהם השונים (משרדים) וכן לקוחות מסחריים המבקשים ליצור מתחמי מסחר מעוצבים (דוגמת חנויות).

תהליך הליווי שאני מציעה הינו מודולארי (ניתן לבחור רק בחלק ממנו) וכולל:

יצירת הפרוגראמה - פגישות שמטרתן היכרות עומק עם הלקוחות. במסגרת פגישות אלה נבדקים הצרכים הפרטניים, עד לרמת הפרטים הקטנים ביותר. מספר הנפשות במשפחה, עיסוקים ותחביבים, פעילויות משפחתיות, סדרי חיים וכד' – אם מדובר על ליווי פרויקט פרטי. תהליך היכרות דומה שנועד לאפיין צרכים נעשה גם כאשר מדובר על תכנון מרחב מסחרי, או חלל עבודה. מטרת פגישות אלה היא הן לאפיין את הצרכים והרצונות, הן להבין את סדר הגודל של השיפוץ/בנייה והן להתגבש לכיוון עיצובי מוגדר.

תכנון – לאחר האפיון הראשוני אני יוצרת סקיצה/סקיצות תכנון ראשוני, המשקפות את כל פרטי האפיון הראשוני.

סקיצה נבחרת ותכניות משנה – לאחר שנבחרה התוכנית המתאימה, אני יוצרת את כל תכניות המשנה הרלוונטיות עבורה (תכנית מטבח, חשמל, אינסטלציה, גבס, תאורה וכד'), על מנת שאלה יהוו כלי עבודה מול בעלי המקצוע. בנוסף, אני יוצרת פריסות עבור כל החללים המטופלים וכתבי כמויות לצורך קבלת הצעות מחיר.

בחירת בעלי מקצוע – במסגרת ניסיוני אני יכולה להציע מגוון רחב של בעלי מקצוע וקשר עם חברות מסחריות בכל תחום. הלקוחות מוזמנים לקבל הצעות מחיר מבעלי מקצוע אלה, איתם עבדתי כבר בעבר, איתם יש לי ניסיון טוב ומהם אני יודעת להפיק הצעות מחיר טובות. לחילופין, ניתן כמובן, להביא בעלי מקצוע אחרים.

ליווי – אני מציעה אפשרות של ליווי מלא בכל תהליך הבנייה/שיפוץ. ליווי מסוג זה כולל בחירת כל הפרטים והאביזרים המשלימים בבית: ריצוף, חיפויים, דלתות, חלונות, רעפים, נגרות, מטבח, חדרי רחצה, צבעים, טפטים, ריהוט, טקסטיל לבית וחפצי נוי ואמנות.

פיקוח אדריכלי עליון – ביכולתי לספק סוג שירות זה במסגרתו אני מבקרת בשטח, על פי הצורך, על מנת להישאר 'עם יד על הדופק' ולוודא שהתהליך מתנהל כהלכה. ככלל אני ממליצה לאמץ שירות זה כחלק מהחבילה הבסיסית, על מנת לוודא שהתכנון מיושם כהלכה בשטח, בעלי המקצוע השונים מקבלים הדרכה מתאימה לביצוע ועל מנת להגיע לתוצאה מיטבית בסיום התהליך.

ניהול פיקוח שוטף – במסגרת שירות זה אני נוכחת בכל שלב של הבניה/שיפוץ, מפקחת על בעלי המקצוע באופן הדוק ומפקחת על ביצוע הפרויקט. שירות זה, שאינו ניתן באופן אוטומטי בכל פרויקט, מהווה שדרוג של החבילה הבסיסית.

השלמות – עם סיום הבניה ותחילת המגורים בחלל החדש, אני מלווה את תהליך רכישת החפצים/אביזרים המשלימים.

פיתוח ותכנון חוץ – במידה ומדובר בבית פרטי, ניתן להוסיף לחבילה הבסיסית גם את תכנון וליווי פיתוח סביבת החוץ, על פי הפרוגראמה ותנאי השטח. במידה ונבחרת אופציה זו, אני מלווה גם את ביצוע פיתוח החוץ, בעיקר בכל הקשור לתכנון המשטחים (דקים/פרגולות/ריצופים וכדומה).

אשמח לעמוד לשירותכם,

שירי

 
     
  © כל הזכויות שמורות ל“שירי אביבי - עיצוב ואדריכלות פנים"
בניית אתרים ByTheWeb.co.il
כתיבת תכנים אביטל מאור
עיצוב לוגו מיכל אלנקוה