שירי אביבי - אדריכלות ועיצוב פנים
צור קשר מהתקשורת מידע מקצועי - אדריכלות ועיצוב פנים שאלות ותשובות נפוצות זום אין פרוייקטים נבחרים אודות - שירי אביבי
 
   
   
 
ראשי >> מידע מקצועי >> מטבחים
מטבחים

מאז החל המטבח ופינת הישיבה המצורפת אליו להיפתח אל החלל המרכזי בבית, במהלך שנות ה- 70, הפך עיצובו לאחד המרכיבים המרכזיים, אם לא המרכזי ביותר, בתכנון המרחב הביתי כולו.
המטבח, שהפך ל-'מדורת השבט המשפחתית', למקום האירוח ולאלמנט מרכזי להתפאר בו, הוא כיום אחד ממוקדי תשומת הלב במרחב הבייתי. אם נוסיף אל כל אלה את המשמעות הפונקציונאלית של אזור זה – מקום הכנה, אחסון והסבה, נקבל את מלוא היקף חשיבות המטבח במסגרת תכנון השיפוץ או הבנייה.

גודל
ככלל המטבחים בארץ הם גדולים באופן משמעותי ממטבחים המתוכננים במדינות רבות אחרות. אנו עם שאוהב לבשל ולארח, המשפחות ובודאי המורחבות, הן גדולות וכמות המזון והכלים שמשפחה ישראלית ממוצעת מאחסנת היא גדולה. יחד עם זאת, חשוב בכל זאת לתכנן את גודלו של המטבח באורח הגיוני ובהתאמה לצרכים הפרטניים של המשפחה, דוגמת שמירת מסורת (שני כיורים ולעיתים אף שני תנורים), הרגלים של בישול משותף (המחייב שטח עבודה נרחב יותר) וכד'.
כל מאפיין משפחתי צריך להילקח בחשבון על מנת להגיע לגודל המטבח האופטימאלי: מספר הילדים, הגילאים שלהם, תרבות האכילה המשפחתית, היקף האירוח, היקף הבישול ובנוסף – חשיבה על כמות הכלים המתוכננת להיות מאוחסנת באזור זה, כאשר חשוב להתחשב בדברים חריגים כמו מערכת כלים מרובת חלקים, מוצרים חשמליים כמו מעבדי מזון, מכונות קפה וכד'.

חלוקת אזור המטבח
על מנת להקל על התכנון כדאי לחלק את המטבח למספר אזורים: אזור הניקיון (כיור), אזור ההכנה (משטח), אזור אחסון המזון, אזור אחסון הכלים וכמובן אזור האכילה. כך ניתן להגדיר צרכים של כל אזור ואזור ולמקד את תכנון המטבח.
חשוב לזכור שהעבודה במטבח כוללת בדרך כלל צעידה בשביל קבוע הכולל הוצאת מזון מהמקרר, עיבוד על משטח העבודה, סביב הכיור והעברה לכיריים ו/או לתנור. עובדה זו עומדת בציר תכנון המטבח, על מנת להפכו ליעיל ונכון לשימוש על בסיס יומיומי.

אי, דלפק או שולחן
במידה והוחלט שיש צורך באזור אכילה לארוחות משפחתיות 'קטנות', בנוסף לפינת האוכל המהודרת, כדאי להחליט האם שטח זה יהיה בתצורה של אי, דלפק, או שולחן אוכל קטן. בדרך כלל ההחלטה תהיה קשורה לגודלו של המטבח, כאשר האי הוא אלמנט הדורש חלל גדול יחסית שמוקצה לטובת אזור זה. באי ניתן גם לשלב אלמנטים נוספים כגון כיור וכיריים, אך שוב, רצוי לחשוב על מבנה המשפחה ועל ההתאמה של אלמנט מסוג זה (לדוגמא, אם יש במשפחה פעוטות, האם הסבה סביב אי שעליו גם מבשלים היא בטיחותית מספיק). גם שילוב דלפק מצריך התחשבות במבנה המשפחה, כאשר ככל שכסאות הבר גבוהים יותר הם פחות מתאימים לישיבה של ילדים קטנים.

חברת מטבחים או נגרות אישית
התשובה לשאלה זו איננה חד משמעית. היתרון של בחירת מטבח של חברת מטבחים נעוץ בדרך כלל ביכולת לבחור מתוך קטלוג קיים ולדעת מראש כיצד ייראה המטבח. אם מדובר על אחת החברות המובילות, הרי שגם האמינות והשירות לאורך זמן מרגיעים. יחד עם זאת, לבחירה בנגרות אישית יתרונות הקשורים בדרך כלל בגמישות עיצובית גבוהה יותר וביכולת לתכנון פרטני.
מבחינת עלויות קשה לתת המלצה מראש – נגרות אישית משובחת יכולה להיות בעלויות דומות לחברת המטבחים ובהקשר זה יש לקבל הצעות מחיר מקבילות, על מנת לקבל תמונות עלויות מדויקת.

חזות
מאחר ואזור המטבח הוא אזור המחובר בקשר עין לחלל המרכזי של הבית, חשוב לעצב אותו באותה שפה עיצובית, על מנת ליצור רצף חזותי/עיצובי. לפיכך סגנון המטבח חייב להתאים לסגנון הכללי של החלל כולו (מודרני/כפרי/אורבאני וכד').
למרות שכיום המגמה השלטת בתחום צבעי המטבח היא לבן, מדובר על מגמה אופנתית בלבד. לצד המטבחים הלבנים ניתן לעצב מטבחים בסגנונות רבים נוספים, המתאימים לאופי הדיירים, דוגמת מטבחים בסגנון כפרי וחם. גם בחירת הצבעוניות של כל אזור המטבח (ריצוף, משטחים וכד') צריכה גם היא להתחשב בצבעוניות החלל כולו – אם בדרך של השלמה ואם בדרך של יצירת ניגוד מעניין.
בכל מקרה כדאי לזכור שאת תכנון העיצוב והחזות רצוי להתחיל מבחירת הריצוף ואז לעלות כלפי מעלה לחזיתות הארונות ולמשטחי העבודה, אותם מתאימים לבחירת הריצוף.

חומרים
מבחינת החומרים מהם מורכב חיפוי הארונות, קיימות מספר אפשרויות:

  1. פורמייקה – הדרך המסורתית לחיפוי חזיתות היא אחת הדרכים הטובות ביותר מבחינה פונקציונאלית ונוחה מבחינת מחיר. מגוון הפורמייקות הקיים כיום בשוק הוא רחב, לרבות פורמייקות מבריקות ובעלות טקסטורות ודיגומים מעניינים. מבחינת תחזוקה לאורך זמן זוהי בודאי בחירה מוצלחת.
  2. צבע – אחת הדרכים המקובלות לחיפוי חזיתות היא שימוש בצבע. בחירה זו תהיה תמיד יקרה יותר מבחירה בפורמייקה. היתרון של בחירה בצבע (מבריק או מט) הוא בדרך כלל חזות מהודרת יותר וכן יכולת לקבל דלתות עם חריטות, אלמנט שלא ניתן ליצור כאשר מחפים בפורמייקה.

יתרון נוסף של שילוב דלתות צבע הוא היכולת לשלב ידיות אינטגראליות במבחר ובאופנים מגוונים הרבה יותר מאשר בדלתות בחיפוי פורמייקה.

  1. זכוכית – שילוב של דלתות זכוכית הופכת להיות מקובלת יותר ויותר בתחום ארונות המטבח. חשוב לזכור שדלתות זכוכית הן יקרות משמעותית משתי האופציות הקודמות ולכן בדרך כלל ייבחרו מספר דלתות ספציפיות במטבח בהן נעשה שימוש בזכוכית.

גם בדלתות הזכוכית יש מנעד רחב של אפשרויות – זכוכית חלבית בגוונים שונים, זכוכית צבועה במגוון רחב של צבעים, זכוכית צרובה בדוגמאות שונות וכן זכוכית עם הדפסה דיגיטאלית של דיגומים שונים.

ידיות
ידית המטבח היא חלק בלתי נפרד מעיצובו ובעלת משמעות חזותית. הבחירה הראשונית צריכה להיות בין ידית אינטגראלית (כזו שנטמעת כחלק מהדלת) לעומת ידיות חיצוניות.
בשוק קיים מגוון רחב ביותר של ידיות בגדלים, חומרים וסגנונות ובחירת הידיות תעשה בהתאם לבחירת סגנון המטבח.

 
     
  © כל הזכויות שמורות ל“שירי אביבי - עיצוב ואדריכלות פנים"
בניית אתרים ByTheWeb.co.il
כתיבת תכנים אביטל מאור
עיצוב לוגו מיכל אלנקוה