שירי אביבי - אדריכלות ועיצוב פנים
צור קשר מהתקשורת מידע מקצועי - אדריכלות ועיצוב פנים שאלות ותשובות נפוצות זום אין פרוייקטים נבחרים אודות - שירי אביבי
 
 
  • image01
  • image02
  • image03
  • image04
  • image05
  • image06
  • image07
  • image08
 
   
 
ראשי >> מידע מקצועי
אדריכלות ועיצוב פנים - מידע מקצועי
עיצוב תאורה תאורה
תאורה היא אחד האלמנטים החשובים ביותר הקשורים לתכנון ולעיצוב הבית. זאת מכיוון שלתאורה משמעות פונקציונאלית, כמו גם משמעות אסתטית והשפעה על האווירה בחלל.
בעת תכנון החלל ללקוחותיי אני משקיעה מאמץ מיוחד בתכנון התאורה. חלק נכבד מתכנון התאורה נעשה בשלב מוקדם, על מנת להטמיע אלמנטים שונים כבר בשלב התוכנית ולשלבם באופן נכון במהלך הבנייה. לפיכך חשוב להבחין בין 'תאורה אדריכלית' – כזו המשתלבת במהלך הבנייה לבין תאורה דקורטיבית – גופים חיצוניים אשר ניתן לתכנן את מיקומם בשלב התכנון, אך ניתן להתקין אותם בשלב סופי.
לכתבה המלאה
ריצוף
הריצוף הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר בתחום עיצוב הפנים. זאת בגלל מספר טעמים: עלות גבוהה, החלפה בתדירות נמוכה והשפעה מכרעת על חזות החלל. בחירת סוג הריצוף תעשה לאחר בחינת מבנה ותרבות המשפחה ומידת הרצון להתחייב לרמת תחזוקה, כזו או אחרת. זאת שכן לכל סוג ריצוף משמעות שונה מבחינת צרכי התחזוקה, כפי שיפורט בהמשך.
לפיכך, בחירת הריצוף ו/או חיפוי הרצפה היא אחת הבחירות המשמעותיות ביותר שעל הלקוח לעשות.
לכתבה המלאה
עיצוב מטבחים מטבחים
מאז החל המטבח ופינת הישיבה המצורפת אליו להיפתח אל החלל המרכזי בבית, במהלך שנות ה- 70, הפך עיצובו לאחד המרכיבים המרכזיים, אם לא המרכזי ביותר, בתכנון המרחב הביתי כולו.
המטבח, שהפך ל-'מדורת השבט המשפחתית', למקום האירוח ולאלמנט מרכזי להתפאר בו, הוא כיום אחד ממוקדי תשומת הלב במרחב הבייתי. אם נוסיף אל כל אלה את המשמעות הפונקציונאלית של אזור זה – מקום הכנה, אחסון והסבה, נקבל את מלוא היקף חשיבות המטבח במסגרת תכנון השיפוץ או הבנייה.
לכתבה המלאה
נגרות אישית נגרות אישית
אחד ההבדלים המשמעותיים בין תכנון עיצוב הפנים מקצועי לבית דירה/בית/משרד המעוצבים באופן אקלקטי לאורך שנים על ידי הדיירים, הוא היכולת ליצור שפה עיצובית קוהרנטית והדוקה. אחד האמצעים העומדים לרשותי, כמעצבת וכאדריכלית, במהלך תכנון חלל הפנים, הוא יצירת פרטי נגרות המותאמים באופן מושלם לחלל. לכן, כאשר אני מתכננת את פנים החלל, אני ממליצה על שילוב של נגרות בהתאמה אישית. אמצעי זה מבטיח התאמה מלאה של הפריטים השונים למבנה החלל.
לכתבה המלאה

 

 
     
  © כל הזכויות שמורות ל“שירי אביבי - עיצוב ואדריכלות פנים"
בניית אתרים ByTheWeb.co.il
כתיבת תכנים אביטל מאור
עיצוב לוגו מיכל אלנקוה